Uudised ja teated

« Tagasi

Rahvusvahelise matkaraja märgistamise matk

2. septembril alustati Ikla piiripunktist Baltikumi pikima matkatee rajamisega. Rahvusvahelise projektiga "Hiking Route Along the Baltic Sea Coastline in Latvia - Estonia" on jõutud sinnamaani, et Juris Smalinskis, kelle ülesanne on luua matkateest GPX failid, jõuab matkaraja märgistamise teekonnaga 11. septembril Läänemaale.

Kutsume Hanila valla inimesi liituma matkadega. Väga oluline oleks, et matkadel oleks kaasas inimesi, kes tunnevad hästi piirkonda. Saaksid vajadusel aidata märkida ka parimaid kohti, kuhu tulevikus viit panna, mis näiteks viitab keskusele, vaatamisväärsusele jms.

Hanila vallas toimuvad matkad:

  • 11.09 Pivarootsi-Virtsu
  • 13.09 Virtsu-Kuke
  • 16.09 Kuke-Meelva

Projekti eesmärk on luua Balti riikide pikim matkarada mööda Läänemere rannikut Leedu piirist kuni Eesti põhjarannikuni. Läti ja Eesti läänerannikule loodav matkarada saab olema ligikaudu 1100 km pikkune hõlmates Eestist Pärnumaad, Läänemaad, Saaremaad ja Hiiumaad. 
Matkarada on osa Euroopa kaugmatkarajast E9 (European long-distance path E9). Euroopas on märgistatud juba 12 kaugmatkarada

Matkarada tutvustab selle ääres ja läheduses asuvaid turismiobjekte ja vaatamisväärsusi tuues välja ka nendega seotud lugusid. Läbi selle tekitatakse huvi külastada piirkonda ning pakkuda ka matkaraja läheduses asuvate ettevõtete tooteid ja teenuseid.  

Matkarada Google Mapsis

Lisalugemist-vaatamist:

Hiking Route Along the Baltic Sea Coastline in Latvia - Estonia