Internet ja wifi

17.11.17

Internet

Tasuta interneti arvuti kasutamise võimalus on olemas kõigis Hanila valla raamatukogudes.

Hanila vald on mobiilioperaatorite poolt kaetud vähemalt 3,5G andmeside kiirusega, suurem osa vallast on kaetud ka 4G andmesidega.

Interneti püsiühenduse ja mobiilse internetiühenduse võimalused (erakliendile):

 

Wifi

Telia avaliku wifi-võrgu levialas on interneti kasutamine üle Eesti tasuta

 

Kiire internet


Projekt EstWin

Projekti EstWin tulemusena peaks aastaks 2018 (algselt aastaks 2015) valmis olema fiiberoptiliste kaablite võrk, mis jõuab kõikide asulateni Eestis. Selle tulemusena peavad 98% majapidamistest, ettevõtetest ja asutusest olema võrgule lähemal kui 1,5 km. Selle eesmärgi saavutamiseks tuleb järgnevate aastate jooksul välja ehitada üle 6000 km optilisi kaableid ning luua üle 1400 võrguühenduskoha. 'Viimase miili' rajamine on jäetud valdavalt erasektori kanda.
2016. aastal on plaanis EstWin 009 hanke raames ühendada valla enamus avalikke hooneid fiiberoptilise lairibavõrguga. Ehitustöid teostab Eltel Networks.
Loe täiendavalt projekti kohta Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutuse veebilehelt.
 

Projekt DigiTee

DigiTee projekt asutati 2016. aastal eesmärgiga luua Pärnumaale kaasaegne IT taristu, mis on vajalik nii inimeste elukvaliteedi tõusuks kui ettevõtluse arenguks. Lisaks Pärnumaa omavalitsustele osalevad projektis kaks Läänemaa valda, Hanila vald ja Lihula vald.
DigiTee projektiga on plaanis viia lairibaühendus lõpptarbijani, ühendades kodud ja ettevõtted fiiberoptilise kaabliga. 
Sarnased projektid on algatatud ka teistes Eesti piirkondades, DigiMaa Harjumaal, Digikond Raplamaal ja Läänemaal ning DigiSaar Saaremaal.
 


Toimetaja: EERO SAHK