Virtsu Kool

4.12.17

Virtsu Kool on 9-klassiline põhikool. Väikeses majas asub lasteaed.

 

Virtsu Kool kasutab eKooli.

 

 

 

Animatsiooni autor: Andri Vatsfeldt

 

Virtsu Põhikooli ja Lasteaia ühinemine


1940. aastal alustati koolihariduse andmist Virtsu poolsaarel, seega võime käesoleval aastal tähistada juubelit - 70 aastat kooli asutamisest. 1967. aastal avati Virtsus lasteaed, esimene alusharidust andev asutus Hanila vallas. Auväärses eas on seegi asutus. Nüüd ootab poolsaare hariduselu suuri ümberkorraldusi. Alates 1. septembrist 2010 ühendatakse Virtsu Põhikool ja Virtsu Lasteaed lasteaed-põhikooliks nimetusega Virtsu Kool.

Hanila vallas on lapsi õpetatud enam kui 300 aastat, ette on tulnud nii paremaid kui halvemaid aegu. Praegu, kui laste arv pidevalt väheneb, on koolide ja lasteaedade ees küsimus - kuidas jääda ellu? Esimeseks sammuks hariduse ellujäämiskursusel meie vallas on kahe haridusasutuse liitmine.

Miks ühinemine kasulik on?
Esimene ja kõige suurem põhjus - elu ise sunnib. Mitmed töötajad on ühised, paljud üritused peetakse koos, lasteaiahoonest (uue nimetusega - väike maja) kolmandik on kooli hallata, seal asuvad poiste tööõpetuse klassiruumid, edaspidi toimuvad lasteaias ka kodunduse tunnid.
Lasteaia katuse all tegutseb ka perearst, kes ühtlasi täidab kooliarsti ülesandeid. Kui nii tihedalt seotud ollakse, siis tundub loogilise sammuna leivad ühte kappi panna, sest üheskoos majandada ja koos edasi liikuda on ju kergem. 


Loe lisaks:


Toimetaja: EERO SAHK